Katka Levová

Katka Levová

Jsem milovnice vody a propagátorka plavání pro všechny.

Nejsem výkonostní sportovec, ale mám ráda pohyb a vždycky mě bavilo učit se techniku a přicházet na principy pohybů. Začalo to v dětství v Karate-do a tento přístup jsem si přenesla i do dalších sportů.

K vysněnému plavání jsem se více dostala až na VŠ se sportovním zaměřením. Při výuce mi ale nějak chyběla právě ta technická část, kdy se učím od základu jednotlivé pohyby. Naštěstí jsem vodu vždycky milovala a tak jsem plaveckými předměty zdárně prošla. Pohled na spolužáky, kteří plavali závodně mě ale nenechal na pochybách, že jde plavat o moc lépe. Obdivovala jsem, jak jim to vodou krásně jede a litovala jsem, že jsem nemohla s plaváním začít už dříve.

Pak mě kamarád přesvědčil, abych se zúčastnila kurzu Totálního plavání a to mi doplnilo chybějící dílky skládačky. Najednou jsem ve vodě nejen ráda byla, ale opravdu jsem se učila v ní hezky, účinně a nakonec i celkem rychle plavat.

Nenásilný způsov výuky plavání zaměřený na postupné kroky a výsledný ladný a úsporný pohyb ve vodě mě opravdu nadchly. Proto jsem se chopila příležitosti začím sama učit a předávat tuto radost z plavání dál.